HABERLER

DJI AIR 2S DRONE İÇİN BAŞLANGIÇ KILAVUZU

2.4kviews

DJI Air 2S drone’nun donanım yazılımının nasıl kurulacağını, etkinleştirileceğini ve güncelleneceğini öğreneceğiniz. DJI Air 2S’in  temel uçuş işlevlerini ve nasıl fotoğraf ve video çekileceğini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edelim.

Air 2S Fly More Combo’yu Kutudan Çıkarma ve Ayarlama

 1. DJI Air 2S Fly More Combo‘nun dış ambalajını açın ve ürünü ve aksesuarlarını çıkarın.  Not: Aksesuarlar iki aksesuar setine yerleştirilmiştir ve uzaktan kumandanın içinde akıllı telefon bağlantısı için zaten bir kablo vardır.

 2. QR kodunu taramak ve DJI Fly uygulamasını indirip yüklemek için resmi DJI web sitesindeki indirilenler sayfasını ziyaret edin. 3. Gimbal koruyucuyu çıkarın ve drone’nun kollarını açın.

 4. DJI Air 2S, eşleşmesi gereken iki farklı motor ve pervane tipine sahiptir. 5. Turuncu daire işaretli pervaneleri, turuncu işaretli motorlara takın.

  Aynı şekilde işaretsiz pervaneleri de işaretsiz motorlara takın. Güvenli bir uçuş sağlamak için pervanelerin hepsinin güvenli bir şekilde takıldığından emin olmayı unutmayın. 6. Uzaktan kumandanın altındaki saklama yuvalarından kontrol çubuklarını çıkarın. 7. Mobil cihaz kelepçesini uzatın ve akıllı telefonunuzu takmak için kullanılabilecek bir kablo bulacaksınız. 8. RC simgesi olan kablonun sağ tarafı uzaktan kumandaya bağlanır. Soldaki diğer uç, akıllı telefonunuzu bağlamak için kullanılmalıdır.  Ekli olarak gelen kablo bir yıldırım kablosudur ancak aksesuar kitinde ek konektör seçenekleri bulunabilir.

 9. Konektörü sol taraftan hareket ettirin. 10. Akıllı telefonunuzu, şarj portu sağ tarafta olacak şekilde kelepçenin içine yerleştirin. Her şeyin güvenli olduğundan emin olarak kelepçeyi sıkın ve ardından kabloyu akıllı telefonunuza bağlayın. 11. Pili ilk kez kullanırken, pili etkinleştirmek için pil şarj cihazına yaklaşık bir dakika bağlayın. 12. Pili pil bölmesine yerleştirin. Pilin sağlam olduğunu belirten bir tık sesi duymalısınız. 13. Uzaktan kumandayı ve Phantom’u çalıştırmak için bir kez ve ardından tekrar basın ve yaklaşık iki saniye basılı tutun.14. Hava aracını ve uzaktan kumandayı kapatmanız gerektiğinde, güç düğmesine bir kez basın ve ardından tekrar basın ve iki saniye basılı tutun.

Spark’ı uzaktan kumandaya bağlamak için DJI Fly uygulamasını kullanabilirsiniz.

 1. Uçağı açın ve akıllı telefonunuzu uzaktan kumandayla bağlayın.

 2. DJI Fly uygulamasını açın, sağ alttaki Uçağı Bağla’ya ve sağ üstteki Kamera Görünümü’ne dokunun.

 3. Ardından Ayarlar’a ve ardından Kontrol ekranının altındaki Uçağa Bağlan’a dokunun. 4. Uzaktan kumanda bip sesi çıkardığında ve pil göstergesi sırayla yanıp söndüğünde bağlantı süreci başlayacaktır. 5. Güç düğmesini yaklaşık dört saniye basılı tutun. 6. Pil göstergesi etkinleşecek ve hava aracı bağlantı işlemine başlayacaktır. 7. Uygulama, uzaktan kumandanın bip sesini kestikten ve uzaktan kumandanın pil göstergeleri ile uçağın yanıp sönmesi durduktan sonra bağlantının başarılı olduğunu belirtmek için görüntü aktarım arayüzü ekranını görüntüler. 8. Ayrıca, Özelleştirilebilir Düğmeye, Deklanşör/Kayıt Düğmesine ve en üstteki Fotoğraf/Video Geçişine aynı anda basarak uzaktan kumandayı kombinasyon düğmeleriyle bağlayabilirsiniz. 9. Uzaktan kumanda iki saniye sonra bip sesi çıkarmaya başlayacak ve ardından uzaktan kumanda pil göstergesi etkinleşecektir. Ardından bağlantı işlemine başlayabilirsiniz. 10. Uçağın güç düğmesini yaklaşık dört saniye basılı tutun ve bip sesi vermeye başladığında bırakın. 11. Hava taşıtı pil göstergesi etkinleşecek ve hava taşıtı bağlantı işlemine başlayacaktır.

 

Air 2S Drone Nasıl Uçulur: Uçuş Temelleri 

Uçmadan önce açık, engelsiz bir alan seçin.

 1. Akıllı uçuş pilinin pil seviyesini kontrol edin, Spark’ı arka tarafı size bakacak şekilde düz bir yüzeye yerleştirin ve ardından Spark’ı açın. 2. Uzaktan kumandanın pil seviyesini kontrol edin ve ardından gücü açın ve RC modunu Normal olarak ayarlayın. 3. Uygulamadaki uçuş arayüzünü kontrol edin. Anormal hatırlatıcı veya uyarı olmadığını ve GPS sinyalinin uçuş için yeterli olduğunu onaylayın. 4. Otomatik Kalkış’ı etkinleştirmek için soldaki kalkış simgesine dokunun ve komut istemi simgesini basılı tutun. 5. Kalkıştan sonra simge Otomatik İniş olarak değişecektir. Uçağın otomatik olarak inmesini sağlamak için soldaki Otomatik İniş simgesine dokunun ve basılı tutun. 6. Örnek olarak Mod 2’yi kullanarak manuel olarak kalkış yapmayı tercih ederseniz, her iki kontrol çubuğunu da kontrolörün altına kadar çekin ve ardından içeri veya dışarı doğru itin. 7. Pervaneler dönmeye başladığında, kalkış için sol kontrol çubuğunu hafifçe yukarı itin.  Sol kontrol çubuğu, uçuş irtifanızı ve DJI Air 2S’nin baktığı yönü kontrol etmek için kullanılır.

 8. Sağ kontrol çubuğu, uçağın ileri, geri ve her iki tarafa uçmasını sağlamak için kullanılır. 9. Motorları açtıysanız ancak uçak kalkmadıysa, sol kontrol çubuğunu aşağı çekin, motorlar kapanacaktır. DJI Air 2S zaten havadaysa, sol kontrol çubuğunu aşağı çekin ve Phantom inmeye başlayacaktır. 10. Spark’ı frenlemek için uzaktan kumandadaki Flight Pause/RTH düğmesine basın. 11. Ekranın sol alt köşesinde uçuş mesafesini ve hızını görebilirsiniz.Optimum iletimin keyfini çıkarmak için uçuş sırasında RC antenlerini drone’a dönük tutun.

GPS sinyali zayıf olduğunda, pusula parazite maruz kalır veya ortam görsel konumlandırma için yetersiz olduğunda, Phantom Attitude moduna girer ve havada süzülemez veya otomatik fren yapamaz.

Kazaları önlemek için lütfen mümkün olan en kısa sürede güvenli bir yere inin.

DJI Air 2S: Fotoğraf ve Video Nasıl Çekilir

 1. Sağdaki Fotoğraf düğmesine dokunun ve Fotoğraf Videosu veya QuickShots’ı seçin. 2. Parametreleri ayarlamak için sağ alttaki kamera parametre menüsü kullanılabilir. 3. Ayrıca sol taraftaki gimbal kadranı kullanarak gimbal perdesini ayarlayabilir ve kamerayı kontrol edebilirsiniz. 4. Fotoğraf ve video modu arasında geçiş yapmak için ön taraftaki geçiş düğmesini kullanın. 5. Hızlıca fotoğraf ve video çekmek için sağ taraftaki Deklanşör/Kayıt düğmesini kullanın. 6. Video modunda dijital yakınlaştırma kullanılabilir.

  DJI Fly uçuş arayüzünde, yakınlaştırma düğmesini yukarı ve aşağı sürükleyin.  veya iki parmağınızla ekranda Yakınlaştırma veya Uzaklaştırma’yı ayarlamak için sayılara dokunun  veya İşlevi (FN) basılı tutun düğmesi) RC’de ve gimbal kadranı kullanarak yakınlaştırın.

 7. Çekiminizi görüntülemek ve indirmek için sağ alttaki Oynatma simgesine dokunun.OYUNCAKHOBİ SAYFAMIZI ZİYARET EDİNİZ.

DJI AIR 2S ile ilgili diğer yazımızı okumak için Tıklayınız

4.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x