HABERLER

Airfryer ’da sulu yemek nasıl yapılır ?

77views

Airfryer ’da Sıvı yemekleri pişirebilir misiniz?

Hayır yapamazsınız. Soslar gevşek sıvılardır ve hava fritözünden gelen basınç, bunların sepetinizin her yerine fışkırmasına neden olabilir. Bu, cihazınıza zarar verebilir. Sosla yemek pişirmek istiyorsanız bunun yerine fırını veya ocağınızı kullanmak daha güvenlidir.

Sulu yemekleri hava fritözünde pişirebilir misiniz?

Güveç, biberli con carne veya bolognese gibi doyurucu yemekler hafta ortası favorileridir, ancak bunları pişirmek için fritöz kullanmamanızı tavsiye ederiz. Sıcak hava fritözün içinde dolaşırken, sıcak sıvıların sıçramasına neden olabilir, bu da tehlikeli ve kirli olabilir.

Airfryer içine su konur mu?

Hava fritözü içine su koymak tavsiye edilmez. Hava fritözü, sıcak hava dolaşımı kullanarak yiyecekleri pişirir ve bu işlem için suya ihtiyaç duymaz. Su eklemek, cihazın performansını olumsuz etkileyebilir ve temizlik sürecini zorlaştırabilir.

Airfryer da yumurta haşlanır mı?

Dolaptan çıkarmış olduğunuz yumurtaları yıkayıp kuruladıktan sonra hava fritözü sepetine yerleştirin. Sepeti çok fazla yumurta ile doldurmayın. hava fritözü pişirme ayarını 130 C dereceye getirin. Pişirmek istediğiniz kıvama göre de süreyi ayarlayın.

  • Rafadan yumurta için; 8 dakika
  • Kayısı kıvamı için; 11 dakika
  • Az katı kıvam için ; 13 dakika

Tam haşlanmış katı kıvam için 17 dakika pişirmek yeterli olacaktır.

Airfryer da patates haşlanır mı?

Hava fritözünü önceden 200 derecede ısıtın. Patatesleri suda bekletin ve kağıt havluyla kurutun. Daha sonra patatesleri pişirme sepetine koyun. Sepeti hava fritözü içine kaydırın ve zamanlayıcıyı 25 dakikaya ayarlayın.

Alternatif olarak aşağıdaki tariflerimizi okuyabilirsiniz:

Hava fritözü – Airfryer Tatlı Tarifleri

Airfryer için Sağlıklı ve Hızlı Pratik Yemekler

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x